Doprava zdarma při nákupu nad 1 000,00 Kč

Rataj Bioflor MASTER, 500ml

Bioflor Master je koncentrované akvarijní hnojivo pro akvária s výkonným LED osvětlením a dávkováním CO2 z tlakové lahve.
Obj. kód: 10593
  •  
0%
Vaše cena:
241,00

199,17 Kč bez DPH 21 %

Objednat:
ks  
Dostupnost: 1 - 2 týdny
Značka: Rataj
Záruka: 24 měsíců

Charakteristika

Přípravek, na kterém jsme dlouho pracovali a jsme na něj opravdu pyšní. Bioflor Master je denní akvarijní hnojivo, které si rozumí s dnešní akvaristikou, kde už je použití LED osvětlení a dávkování plynného CO2 běžnou praxí. Rostliny díky vhodným podmínkám mají obrovský růstový potenciál a hnojení v týdenních intervalech jim tak nestačí.

Bioflor Master je určen pro high-tech rostlinná akvária s nejméně 50% pokryvem dna rostlinami. Nesvítíte LED osvětlením, máte klasické zářivky a pěstujete nenáročné rostliny? Pak použijte hnojivo BIOFLOR.


Rostliny díky dennímu dávkování nebudou nikdy hladovět a všechny živiny okamžitě využijí pro maximální růst a syté vybarvení. Složení hnojiva je vyvinuto tak, že ani při dlouhodobé aplikaci nedochází k nežádoucímu hromadění prvků zejména mědi.
Jako zdroj draslíku obsahuje hnojivo octan draselný, který zároveň vyživuje užitečné bakterie. Bakterie zaručí, že voda v akváriu je křišťálově čistá a bez řas. Pokud máte v akváriu rychle rostoucí rostliny (50% a více pokryvu dna rostlinami) intenzivně svítíte a aplikujete CO2, můžete navíc přidávat přípravek Makron NPK, Fosfor+ nebo Nitrate green podle aktuálních požadavků rostlin.
 

Hlavní přednosti Biofloru Master

Nízký obsah mědi

Nízký obsah mědi v denní dávce hnojiva. Rostliny mají díky dennímu dávkování nastartovaný metabolismus, takže dochází k jejímu okamžitému využití rostlinami. Nedochází k nežádoucímu hromadění mědi, která může blokovat příjem jiných prvků rostlinami.
Bioflor Master obsahuje asi 1000x méně mědi než např. Tenso koktejl nebo Plantex, který je součásti PMDD a je typickým příkladem zemědělských hnojiv.

Dusík? ANO!

Dusík je nezbytný prvek pro rostliny. Nedostatek dusíku je důvodem, proč jsou rostliny ve špatném stavu, jsou málo vybarvené, nažloutlé a často i porostlé řasou. Nedostatek dusíku je často v rostlinných akváriích s drobnými rybami. Taky v případě, že svítíte výkonným LED osvětlením, je dusíku v akváriu nedostatek. Rostliny rostou rychle a dusík z odpadu ryb, krmiva a odumřelých zbytků rostlin jim nestačí.

Dusík ano, pro vybarvené rostliny, kompaktní růst a akvárium bez řas. 

Ale!

O dusíku se říká, že to je motor růstu, ale je to současně třaskavá směs. Za předpokladu, že rostlina má dostatek světla, CO2 a vhodnou skladbu mikroprvků, ji dusík umožňuje zdravý růst. Pokud tyto faktory splněny nejsou, napáchá dusík více škody než užitku. Takto agresivně se projevuje hlavně amonná forma NH4+, dusičnanová forma NO3 takto agresivní zdaleka není.

Obsah dusíku v Masteru jsme snížili a nyní ho držíme spíše na „dietní“ úrovni.

V opravdu hustě zarostlých nádržích (70% a více pokryvu dna) můžeme přihnojovat i přípravkem MAKRON NPK. A kdo si věří a chce zažít růstové orgie a nádherně sytě vybarvené rostliny, použije ještě třetí přípravek Nitrate Green.

Vyrovnaný poměr železa a manganu

Dalším problémem je poměr mezi železem a manganem. Hnojiva používaná v hydroponii vycházejí z toho, že optimální pH živného roztoku je kolem 5,6 - 5,8. V těchto podmínkách je železo i mangan poměrně stabilní a lze je udržet v roztoku ve vzájemně optimálních poměrech, (železo : mangan = 10 : 1). V akváriu se ale pH  pohybuje výše, zhruba od 6,5 do 7,5. V těchto podmínkách má mangan daleko menší stabilitu a udrží se ve vodě prakticky pouze několik hodin po hnojení. Poté přejde do nerozpustných a pro rostliny těžko přijatelných forem. Železo, zvláště pokud je používáno ve formě  DTPA chelátu má i při vyšším pH stabilitu velmi dobrou. Dochází potom lehce k situaci, kdy rostliny mají nadbytek železa a nedostatek manganu. Mangan jednak stabilizuje chlorofyl, ale zároveň je součástí enzymu hydroxylaminreduktázy, který se významným způsobem podílí na zpracování dusíku. Při deficitu manganu tedy začnou rostliny projevovat známky nedostatku dusíku, i když ho je vodě dostatek. Z tohoto důvodu má Master vyšší obsah manganu.

Používání železa ve vysoce vstřebatelné formě

Používáme jen polovinu železa ve formě DTPA. Zbývající množství železa dodáváme ve formě glukonátu železnatého. Železo je ve formě glukonátu železnatého daleko lépe vstřebatelné rostlinami a hlavně nemá tendenci se v akvarijní vodě hromadit a tím blokovat příjem manganu.

Obsah vápníku pro pevné listy

Kromě mikroprvků obsahuje Bioflor Master i makroprvky draslík a hořčík což je poměrně obvyklé. Navíc ale obsahuje dusík a vápník.
Vápník je prvek se „špatnou pověstí“, spolu s hořčíkem způsobuje tzv. tvrdost vody, zvedá pH a většina akvaristů má dojem, že je ve vodě na škodu. To platí pouze pokud se vyskytuje v extrémních hodnotách. Jinak je vápník pro rostlinu nepostradatelný. Vápník stabilizuje buněčné membrány, ty při jeho nedostatku ztrácejí svou funkci a vnitřní obsah buňky se rozlévá v pletivu rostliny. Dochází ke sklovatění rostliny. Často k němu dochází při nadbytku amonného kationtu nebo draslíku. Proto pokud v hnojivu přidáváme draslík, hořčík a dusík je nepostradatelný přídavek vápníku, aby poměry mezi kationty byly vyrovnané.

 

Napsat recenzi Podělte se ostatními o Váše zkušenosti a názor na tento produkt.
Uživatelská recenze
Vaše jméno:
E-mail:
Celkové hodnocení:
  •  

Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek. Nechte prázdné, pokud Vás nic nenapadá.

Klady:

Zápory:

Obsah recenze:

  Zavřít    Zadané jméno a e-mailová adresa budou před uložením anonymizované.

PEUKER Akvaristik, prodejna

Telefon: +420 483 317 361
E-mail: info@akvaristik.cz

Prosečská 141, Proseč nad Nisou
po - pá 8:30 - 18 hod., so: 9-13 hod.

Informace

Kontakt a prodejna

Články, novinky

Doprava a platba

Sledování zásilek

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

Newsletter

Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu?

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací